Bent u jonger dan 45 en 2 jaar volledig uitkeringsgerechtigd werkloos of ouder dan 45 en minstens 6 maand volledig uitkeringsgerechtigd werkloos dan wordt u automatisch ingeschreven in PWA.
Daarnaast kan een aantal personen die werkloos zijn zich ook vrijwillig inschrijven.
PWA-activiteiten geven u de kans uw inkomen op een wettelijke manier te verhogen. U behoudt uw volledige werkloosheidsuitkering. Daar bovenop krijgt u voor de activiteiten 4,10 euro per uur belastingsvrij.
U mag in totaal 45 uur per maand werken en als actief PWA-er bent u verzekerd tegen arbeidsongevallen en burgerlijke aansprakelijkheid tijdens uw werkuren.
Wie kan gebruik maken van het PWA?
Privépersonen die wonen in De Pinte - Zevergem en iemand zoeken die hen kan helpen bij het onderhouden van de tuin of bij het opknappen van kleine klussen. Ook verenigingen, onderwijsinstellingen, lokle overheden en land- en tuinbouwers kunnen beroep doen op onze diensten.
Voor meer informatie hieromtrent neemt men best contact op met de plaatselijke PWA-beambte (de contactgegevens vindt u onderaan op deze pagina).
Welke activiteiten kunnen via het PWA worden uitgevoerd?
Werkzaamheden die niet in het gewone arbeidscircuit worden uitgevoerd. Een gedetailleerde lijst van goedgekeurde activiteiten ligt ter inzage in het PWA-kantoor.
Diegene die bij u komt is via de RVA verzekerd voor burgerlijke aansprakelijkheid en arbeidsongevallen.
Hoeveel kost dit?
Het PWA vraagt een inschrijvingsgeld van 7,45 euro per jaar. U betaalt de werkzoekende per begonnen uur met een PWA-cheque. Deze cheques kosten 7,45 euro per stuk. Men kan aangekochte cheques op naam aftrekken van het belastbaar inkomen.
Voor de land- en tuinbouwsector bedraagt dit 6,20 euro per uur (of per cheque).
Personen met een WIGW-statuut betalen 4,95 euro per uur (of per cheque).
De aanvraag voor een PWA-activiteit
Wie een beroep doet op de diensten van het PWA, komt op een wachtlijst terecht. Pas wanneer een geschikte kandidaat werd gevonden wordt u door het PWA uitgenodigd om u definitief in te schrijven. De goedkeuring van uw aanvraag blijft één jaar geldig.
Het Activaplan
Deze tewerkstellingsmaatregel vervangt een aantal vroegere tewerkstellingsmaatregelen. Deze maatregel is een middel om de tewerkstellingskansen in het algemeen, en deze van de oudere werknemers (45-plussers) in het bijzonder te verhogen. Wanneer de werkgever een werkzoekende in dienst neemt die in het bezit is van een werkkaart maakt hij, onder bepaalde voorwaarden, kans op volgende voordelen:
een gedeeltelijke vrijstelling van de betaling van werkgeversbijdragen voor de RSZ;
een geactiveerde werkloosheidsuitkering (werkuitkering genaamd) die de werkgever in mindering kan brengen op het te betalen nettoloon. Deze uitkering wordt aan de werknemer betaald.
Werkgevers die meer informatie over het ACTIVA-plan wensen, kunnen contact opnemen met de PWA-beambte. Deze is steeds bereid de informatie ter plaatse te komen verstrekken.
Ook werklozen die meer gedetailleerde informatie wensen of een werkkaart willen aanvragen, kunnen bij het PWA terecht.
- informatie over de lokale werking van het PWA-systeem
- informatie over het systeem van de dienstencheques
- het meest recente nieuws uit de PWA-kantoren van de regio
- een digitale versie van de laatste PWA-opleidingskrant
Voor alle bijkomende informatie kunt u zich wenden tot:
Beambte PWA De Pinte vzw
Marianne Aerssens
Sociaal Huis
Pintestraat 69
9840 De Pinte
tel. 09 383 78 75
Openingsuren:
maandag, dinsdag en donderdag van 9 tot 12 uur